KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 6561136
*
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:25:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 18:54:40
1
300 kr
13/9 19:15:38
2
450 kr
13/9 19:19:47
1
Vinnande bud
13/9 19:20:12
2
550 kr
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49
*
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Vicke Andrén
nr 656 1136
Vicke Andrén
(1856-1930), Sverige
Tuschteckning, Vicke Andrén (1856-1930), -09, 18x26
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 18:54:40 | 1 | 300 kr |
13/9 19:15:38 | 2 | 450 kr |
13/9 19:19:47 | 1 | Vinnande bud |
13/9 19:20:12 | 2 | 550 kr |
- Konstnär/Designer
Vicke Andrén
Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Vicke Andrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckning vattenfärg vicke andrén
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49